Uphill e-Dernek Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» BAKICI ARAYAN HANIMLAR ATAŞEHİRDE İŞ ARAYORUM..
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyPtsi Eyl. 28, 2009 12:36 pm tarafından hatice

» iköğretim özel ders
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyPaz Eyl. 27, 2009 12:44 pm tarafından ceyda

» İNGİLİZCE ÖZEL DERS
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 3:34 pm tarafından deniztuna

» MATEMATİKTE GARANTİLİ BAŞARI.... ERTELEMEYİN...
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyCuma Ağus. 28, 2009 12:49 pm tarafından filizcagatay

» ÖZEL DERS, EĞİTİM ve ÖĞRETMEN DUYURULARI
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyPtsi Ağus. 03, 2009 6:08 pm tarafından GAYE

» ÖZEL DERS
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyPtsi Ağus. 03, 2009 5:54 pm tarafından GAYE

» Dairelere Klima Taktirma
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptySalı Tem. 28, 2009 8:47 am tarafından akkaya

» özgür irademiz yoktur
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 7:28 am tarafından fgfg

» Misafirlerin Havuzları Kullanması
Misafirlerin Havuzları Kullanması EmptyCuma Tem. 03, 2009 3:09 pm tarafından agsonmez

Anket

Havuzların Etrafı Kapatılsın mı?

Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap70%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 70% [ 67 ]
Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap30%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 30% [ 29 ]

Toplam Oylar : 96

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 49 kişi Cuma Kas. 01, 2013 2:45 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 266 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ecz

Kullanıcılarımız toplam 141 mesaj attılar bunda 55 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Misafirlerin Havuzları Kullanması

5 posters

Havuzların misafirler tarafından kullanılması konusunda nasıl bir yol izlenmeli?

Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap9%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap43%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 43% 
[ 10 ]
Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap35%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 35% 
[ 8 ]
Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap9%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_lcap4%Misafirlerin Havuzları Kullanması Vote_rcap 4% 
[ 1 ]

Toplam Oylar : 23

Misafirlerin Havuzları Kullanması Empty Misafirlerin Havuzları Kullanması

Mesaj  Admin Salı Haz. 23, 2009 9:54 am

Havuzların malik ve kiracıların misafirleri tarafından kullanılması konusunda nasıl bir yol izlenmeli?
Seçeneklere alternatif başka fikir ve önerilerinizi forum sayfalarından B Ada Yönetim Kurulu'na iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Sadece bir seçim için tek oy kullanma hakkınız bulunmaktadır. Oy kullanabilmek için;

https://uphillsakini.yetkin-forum.com

adresine üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için;

uphillsakini@gmail.com

Admin
Admin

http://uphillsakini.yetkinforum.com

Misafirlerin Havuzları Kullanması Empty Geri: Misafirlerin Havuzları Kullanması

Mesaj  Sevgi Perş. Tem. 02, 2009 5:41 pm

Admin demiş ki:Havuzların malik ve kiracıların misafirleri tarafından kullanılması konusunda nasıl bir yol izlenmeli?
Seçeneklere alternatif başka fikir ve önerilerinizi forum sayfalarından B Ada Yönetim Kurulu'na iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Sadece bir seçim için tek oy kullanma hakkınız bulunmaktadır. Oy kullanabilmek için;

uphillsakini@gmail.com

Daha önce misafirler için her daire için her aya belli sayıda kart verilmesinden bahsedilmişti. Ben 2 çocuğumla beraber yalnız başıma havuza gidemeyeceğim için yanımda annem ya da kardeşim olduğunda gidebiliyorum. Onlar da misafir statüsünde olacakları için anket sonucuna/karara göre havuza giremeyebilirler. Haftaiçi ya da haftasonu, ya da hiç. Bu durumun göz önüne alınmasını rica ediyorum. Sonuçta havuzu asıl kullanacak olan ben ve çocuklarım olacak. Misafirler için limitli ücretsiz kart verilirse daha iyi olur düşüncesindeyim. Kartlar bitince ücretli olabilir.

Sevgi

Misafirlerin Havuzları Kullanması Empty Misafirlerin Havuz Kullanması

Mesaj  cumtas Cuma Tem. 03, 2009 8:41 am

Misafirleri iki gruba ayırabilmemiz mümkün gibi. 1. Grupta Günübirlik Gelenler, 2. grupta dönemsel misafirler. Özellikle çocuklu ailelerde dönemsel olarak büyük anne büyük baba gibi yakınlar gelebilmekte ve bir süre kalabilmektedir. Bu dönemde gelen misafirler için dönemlik geçici misafir kartı hem site hemde havuz girişinde kulllanılabilecektir. Bu kartların belli bir depozito karşılığında verilebileceğini düşünüyorum. Sistemsel imkan varsa kalınacak dönem karta yüklenebilir. Dönemlik kart 2 gün ve üstü günler için olabilir. Günübirlik girişlerde özellikle hafta sonunda yoğunluk dikkate alındığında ücret alınabilinir.

cumtas

Misafirlerin Havuzları Kullanması Empty Havuzların malik ve kiracıların misafirleri tarafından kullanılması konusunda nasıl bir yol izlenmeli?

Mesaj  ÖzgürCoşkuner Cuma Tem. 03, 2009 9:36 am

Bu konuda amaç havuzların hijyen ve güvenliğini sağlamak ise maliklerin masraflara katılım oranı yani arsa payına göre kısıtlı sayıda misafir girişi için kart sahibi olması gerekir. Bu kartlar sürekli maliklerde bulunmalı, malike ziyaret amaçlı giriş yaparken verilecek ziyaretçi kartları havuzlara giriş için kullanılamamalıdır. Sinpaş Aquacity'de bu şekilde uygulanıyor ve havuz düzenleri gerçekten çok iyi. Bu ankette böyle bir seçeneğin de olması gerektiğini düşünüyorum. Anket sadece para alınsın mı alınmasın mı gibi düzenlenmiş. Bence kesinlikle ücretli kullanım diye bir seçenek olmamalıdır. Böyle bir yaklaşım havuzları maliklerin kullanımı yerine ücreti veren başkalarının kullanımına açacaktır ve bu seçeneği sınırlamak da mümkün olmadığından hijyen konusunda daha büyük sorunlar çıkacaktır.

Admin demiş ki:Havuzların malik ve kiracıların misafirleri tarafından kullanılması konusunda nasıl bir yol izlenmeli?

Saygılarımızla,

uphillsakini@gmail.com

ÖzgürCoşkuner

Misafirlerin Havuzları Kullanması Empty Misafirlerin havuzları kullanması

Mesaj  agsonmez Cuma Tem. 03, 2009 3:09 pm

Misafirlerin parayla girişine izin verilmesi, havuzların site ortamından CLUB havasına bürünmesine neden olacaktır, ve her parayı veren parasının sınırsızlığıyla orantılı olarak misafirlerine havuzları kullandırabilecektir, oysa amacımız site sakinlerinin huzurlu ortamda misafir olayını abartmadan havuzlardan faydalanabilmesi olmalı. Bunun için amaç paralı/parasızdan bağımsız olarak misafir girişlerin sınırlandırılması olmalı. Her daireye sezonluk/yıllık belirli sayıda misafir giriş kartı veya sistem elveriyorsa kontörü ücretsiz verilmeli.. Bu limitin üzerindeki girişler ya tamamen yasaklanmalı yada gerçekten caydırıcı bir ücrete tabi olmalı. Ayrıca çocukların bakımı için gelen aile büyükleri/bakıcılar çocuklara eşlik etmek zorunda olduğu için gerekli belgelerle durum tespit edilerek bu kişilere kart çıkarılabilmeli.
Ankete bu duruma karşılık gelen bir seçenek konulabilir mi "Ücretsiz ancak sınırlı sayıda misafir girişi" gibi ? Paralı/Parasız, hafta içi/haftasonu seçenekleriyle çok sığ seçeneklerle sınırlandırılmış oluyoruz.

agsonmez